Dlaczego większość Diet jest Nieskuteczna ?


 

Dlaczego większość Diet jest Nieskuteczna ?

Jak wiadomo, nie od dziś, otyłość stała się problemem cywilizacyjnym. Wszelkiego rodzaju mody, dietetycy, lekarze narzucają nam wzór bycia szczupłym, czy bycia fit, a że otyłość stała się zagrożeniem dla zdrowia, zrozumieli to sami otyli. W mediach można zobaczyć dziesiątki Cudownych Diet, skomplikowanych, wymagających wielkich wyrzeczeń.

Większość diet odchudzających jest trudna do przestrzegania! Dopóki człowiek jest na diecie niskokalorycznej, chudnie, ale przy tym odczuwa cały czas męczący głód.

I zazwyczaj po zakończeniu przestrzegania diety osoba taka zaczyna jeść wszystko co popadnie i szybko nabiera ponownie wagi.

Diety niskokaloryczne są raczej dla ludzi z silną wolą, ponieważ wymagają rezygnacji z nawyku jedzenia dużych ilości i smacznie, a to przyzwyczajenie powstaje latami.

Obecnie na rynku dużą popularnością cieszą się

różnego rodzaju preparaty na odchudzanie, które

ponoć mają pomagać zrzucić zbędne kilogramy.

A efekt używania tych preparatów jest taki,          

że działają tylko do czasu… po 2-3 miesiącach

waga ciała w większości przypadkach powraca

do poprzedniej a nawet jest wyższa. Po za tym

szkody, jakie wyrządzają te preparaty Twojemu

organizmowi, a szczególnie wątrobie, żołądkowi,

trzustce, a także układowi krwionośnemu, trudno tak naprawdę opisać. Również dosyć mocno odwadniają Twój organizm i dlatego skutki stosowania na dłuższą metę środków odchudzających są nieobliczalne.

Także moje zdanie jest takie ! , że proces odchudzania za pomocą środków odchudzających odbywa się sztucznie… i bez udziału naszej psychiki, a właśnie nasza psychika powinna kierować procesem chudnięcia! I jak chcemy stracić zbędne kilogramy, powinniśmy zyskać zdrowie!, a nie choroby…

Większość dowolnych diet lub środków odchudzających prowadzi do tego, że zaczynają działać mechanizmy obronne ! Organizm, który nie będzie miał wystarczająco dużo pożywienia zacznie rozczepiać tłuszcz, dając w ten sposób energię na procesy fizjologiczne. W efekcie takiego procesu powstaje woda, która jest wydalana z organizmu, ale w rezultacie osoba nie chudnie ! a za to zaczyna powoli wysychać i wyglądać jak śliwka suszona… Następnie pojawiają się różnego rodzaju bule głowy, wątroby i żołądka. A nieustanne, męczące uczucie głodu, ogólne osłabienie zmuszają nas do przerwania diety ?

Podstawowym błędem większości osób odchudzających się to chęć zrzuczenia jak największej ilości kilogramów w jak najkrótszym czasie… A jest to błąd, nie należy się śpieszyć, nie myśleć o zrzuceniu wagi, wszystko będzie się działo automatycznie.

Słowo „Dieta” w tłumaczeniu z greckiego oznacza Tryb Życia! A większość z nas traktuje dietę jako określony wyznacznik czasowy, w którym spożywamy zestaw produktów niskokalorycznych.

I właśnie dlatego „Dieta” tzw. Niskokaloryczna… , w tym znaczeniu, jak my ją rozumiemy, nie przynosi ! A nawet nie może przynieść oczekiwanego efektu… , takiego jak byśmy sami chcieli ?

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu i mam nadzieję, że naprawdę dostarczył cennych informacji, które pomogą Tobie w ustaleniu odpowiedniej diety, w treningach jak również osiągnąć zamierzone cele.

Jak byś miał czy miała problem w ustaleniu pewnych kwestii z tym związanych do proszę o kontakt !

Napisz co sądzisz o tym artykule ?

Jakie jest Twoje zdanie na temat tego typu wskazówek motywacyjnych ?

Czy Ty też stosujesz takie techniki ?

Serdecznie zapraszam do pozostawienia poniżej komentarza.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Trener dla Ciebie

Tomasz Andrzejewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *